Kulinarna wizyta w Tarnowie

Kulinarna wizyta w Tarnowie

Odwiedzając miasta w południowej części kraju, często pragniemy skosztować regionalnej kuchni, która kojarzy nam się z serami owczymi, miodami oraz mocnymi trunkami. W niektórych miejscowościach znajdziemy lokale, które serwują wyłącznie kuchnię polską. Na pewno warto spróbować pierogów, które w każdym regionie smakują inaczej. W Tarnowie bardzo popularne są pierogi z soczewicą czerwoną oraz z marchewką.

Nie spotkamy ich nigdzie indziej. Dodatkowo to miasto słynie z kukiełek. Jest to rodzaj ciasta zaplatanego w coś na kształt warkocza. Przypomina nieco kołacz, kukiełki wpisane zostały do rejestru produktów regionalnych. Osoby, które nie mają ochoty na kuchnię polską oraz na dania tradycyjne – z łatwością znajdą swoje smaki. Na pewno nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem restauracji włoskiej. Pizzeria w Tarnowie jest niejedna, ale tylko niektóre oferują prawdziwą włoską pizzę, która przygotowana jest z oryginalnych składników. Pomidory włoskie różnią się nieco smakiem od naszych, polskich. Są bardziej aromatyczne, czuć w nich słońce oraz klimat Italii. Pizza serwowana jest na cienkim cieśnie, wypiekana w piecu opalanym drewnem. Do każdego wypieku dodawany jest sos pomidorowy lub czosnkowy.

W lokalach dostaniemy też włoskie wino wytrawne lub deserowe. Jedzenie w Tarnowie jest różnorodne, oprócz kuchni polskiej oraz włoskiej znajdziemy też restauracje orientalne i fast foody. Restauracja Janipizza.pl z Tarnowa nie kojarzy się jedynie z dobrym jedzeniem, ale również ze świetną zabawą. W wielu lokalach możemy zorganizować przyjęcie urodzinowe, wieczór panieński lub wyjątkowe wesele. Mamy możliwość wybrać menu na uroczystość, zaproponować elementy wystroju oraz zamówić tort i ciasta u lokalnych cukierników. Większość knajp znajduje się w centrum miasta, dlatego od tego miejsca warto zacząć kulinarną podróż po Tarnowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *