Olsztyn kulinarnie

Olsztyn kulinarnie

Warmia i Mazury to region, który z roku z rok przyciąga coraz większą liczbę turystów. Zielone tereny, lasy, mnóstwo jezior – to wszystko sprzyja obcowaniu z przyrodą i wypoczynkowi. Jeśli lubisz stare budownictwo, zachwycisz się kapliczkami, kościołami czy zamkami.

Olsztyn to punkt na mapie, którego nie sposób ominąć będąc na Warmii. Tradycja łączy się tu z nowoczesnością. Można zatrzymać się w mieście na dłużej, korzystając z ofert wielu hotelów, pensjonatów i kwater prywatnych. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zamek w Olsztynie. Otoczony przez piękny park, stanowi doskonałe miejsce do całodziennego zwiedzania. Można wejść na wieże i podziwiać z góry całe miasto. W środku natomiast urządzono Muzeum Warmii i Mazur.

A co i gdzie jeść będąc w Olsztynie? Do wyboru jest wiele opcji. Jeśli nie masz ochoty wychodzić z kwatery, zamów jedzenie w Olsztynie w restauracji, większość z nich dowozi potrawy we wskazane miejsce.
Region słynie ze świeżych ryb, dlatego koniecznie musisz spróbować rybnych specjałów. Prawie każda restauracja w Olsztynie serwuje ryby od lokalnych dostawców. Nie brakuje również włoskiej kuchni. Znajdzie się taka pizzeria w Olsztynie, która podaje prawdziwą, pyszną pizzę.

Region mazurski to idealne miejsce na spędzenie wakacji z rodziną. Wiele atrakcji, pyszne jedzenie, bliskość przyrody. To wszystko wpływa na popularność Warmii i Mazur. Będąc tutaj, można poczuć historyczną atmosferę i przeszłość naszego kraju za sprawą zabudowań krzyżackich, pruskich pałaców i małych kościołów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *