Włoskie smaki

Włoskie smaki

Kuchnia włoska to jedna z licznych i specyficznych kuchni europejskich. Charakteryzuje się bogactwem smaków, różnorodnością stosowanych produktów oraz niesamowitą prostotą w rzeczy samej. Jest energiczna, zachwycająca, przyciągająca i konkretna. I dlatego też kuchnia włoska odzwierciedla specyficzny temperament Włochów.

Dania włoskie coraz częściej goszczą na naszych stołach. Na rynku gastronomicznym pojawia się coraz więcej restauracji włoskich. A to spowodowane jest ciekawością świata, otwartością na inne smaki i podróżowaniem. Ludzie lubią próbować nowych rzeczy, nowych smaków, przypraw.

Jednym z najbardziej popularnych dań kuchni włoskiej jest pizza. Każda restauracja włoska oferuje to danie w wielu odsłonach. Może być ostra z dodatkiem pepperoni albo mięsna- o smaku bolonese. Krewetki, brokuły, salami itp. to tylko kilka produktów używanych do pizzy.

Innym ale bardzo powszechnym daniem jest makaron… makaron w różnych formach i dodatkach. Przyrządza się go całkiem prosto. Wystarczy tylko ugotować makaron i wykonać sos na bazie mielonego mięsa, doprawić ziołami takimi jak oregano lub bazylia, zmieszać i jest spaghetti bolonese. Makaron tagliatelle również znajdziemy na liście włoskich dań. Bywa podawany z szpinakiem, grzybami, kurczakiem, pomidorami lub cukinią.

Nie tylko dania główne charakteryzują kuchnię włoską. Także desery są domeną włoskiego menu. Za najlepszy przykład można podać wszystkim znane tiramisu. Jest to deser prosty i pyszny o smaku kawy z mascarpone i rozpływający się w ustach. Panna cotta- czyli słodka bomba, włoskie lody, które są najlepsze na świecie albo creme brulee tzw. przypalony, zapieczony krem znajdziemy w menu włoskich, wyśmienitych specjałów…specjałów ponadczasowych i niezastąpionych.

Wszystkie dania włoskie mają swoich wielbicieli. Wiele osób chętnie sięga po przepisy Włochów i próbuje je odtworzyć. Inni uwielbiają regularnie odwiedzać włoskie restauracje Padella i delektować się podanymi daniami. Bo kto chociaż raz zasmakuje kuchni włoskiej z pewnością znów do niej wróci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *